Hírek
Hírek : Vajszívű Barcelona [A CIKK ALATT KÉPES ÖSSZEFOGLALÓ A MÉRKŐZÉSRŐL!!!]

Vajszívű Barcelona [A CIKK ALATT KÉPES ÖSSZEFOGLALÓ A MÉRKŐZÉSRŐL!!!]

2006.04.03. 19:19

Nem akart, de kegyelmezett a Barcelona a Real Madridnak tegnap este a 152. El Clásicón Barcelonában. A rangadón az első percektől kezdve a Barca dominált, s már azonos létszámnál is több gólhelyzetet alakított ki, viszont sem akkor, sem később már emberfórban nem tudott gólokat lőni. Madridban nyilvánvalóan szidhatják a gyenge játékvezetést, és egészen biztosan jobb mérkőzést hozott volna, ha Roberto Carlost a 25. pecben nem állítja ki Medina Cantalejo. Azonban az 1-1-es végeredmény mindenképpen a Barcának csalódás a játék, és a meccs alakulásának függvényben.

Egyik edző sem változtatott előzetes elképzelésein, így a lehetőségekhez képest mindkét csapat a legjobb fölállásában kezdett. Az este első nagy attrakciója a közönség által bemutatott élőkép volt a Barca és Katalónia zászlójával, valamint a Barca Sempre (Mindig Barca) felirattal. A mérkőzés első perceitől is nyilvánvaló volt, hogy nem lesz eseményekben szegény a kilencven perc, mivel mindkét együttes támadófutballal állt elő, ráadásul mindezt hatalmas iramban prezentálták.

Az első igazán komoly ziccer a Barcelona előtt adódott már a 4. percben, mikor Ronaldinho Pazar indításával Van Bommel ugrott ki Casillassal szemben, s csak kevéssel emelt a kapu mellé. Korábban, s később is voltak lehetőségei a hollandnak, rendre sok területe volt, s számtalanszor lőtt kapura - más kérdés, hogy általában pontatlanul. A következő veszélyes Barcelona helyzet a 12. percben következett, ekkor Eto'o cselezgetett a tizenhatos vonalán, majd erőteljes lövést engedett el Casillas kapujára, a válogatott hálóőr azonban védett.

Ebben az időszakban már egyértelmű volt a Barcelona fölénye, elsősorban a középpályán nőtt ellenfele fölé a hazai csapat, mivel a Realnak egyáltalán nem volt védekezése a pálya középső területén. Az egyre több veszélyes akció után viszont nem gólhelyzetből, hanem büntetőből szerzett vezetést a Barca. Van Bommel halászott el labdát a Madrid tizenhatosán belül, Roberto Carlos jócskán előtte vetődött el, hogy szereljen, viszont a holland mindent elkövetett, hogy beleakadjon a brazil lábába. Ez sikerült is neki, de a büntető ettől függetlenül nem tűnt jogosnak, így érthető volt Roberto Carlos reklamálása, mellyel viszont egy sárga lapot küzdött ki magának. A büntetőt aztán Ronaldinho könnyedén a bal sarokba helyezte, s megszerezte a vezetést a Barcelona. Néhány perccel később hatalmas jelentősége lett Roberto Carlos korábbi sárga lapjának, mert a védő nem tudta megemészteni a történteket, s miután egy párharcban ellene ítéltek, eldobta a labdát, majd tovább reklamált, melyért Medina Cantalejo kiállította. Bár az előzmények ismeretében nem igazságos a piros lap, egy ilyen rutinos játékostól hatalmas felelőtlenség, hogy képtelen lezárni magában a történeket...

Emberelőnyben, s gólelőnyben folytathatta tehát a meccset a Barcelona, melynek egyre növekvő labdabirtoklás, és veszélyes támadások voltak az eredményei. A 31. percben Deco baloldali beadása után Eto'o kapásból célzott 7-8 méterről, azonban Casillas üggyel-bajjal hárított. A 37. percben a régi betegsége jött elő a katalánoknak, mivel Ronaldo egy klasszikus kontragóllal egyenlített. Baptista kiváló indítása után Ronaldo már lépéselőnyben volt Mottával szemben, majd gyönyörű mozdulattal emelt Valdés fölött a hosszú sarokba. Ráadásul Motta a nagy igyekezetben izomsérülést szenvedett, s csak remélni lehet, hogy nem szakadásról, hanem csak húzódásról van szó. Rijkaard Bellettit állította a sérült játékos helyére, így Oleguer került a védelem tengelyébe.

A szünetig már nagy helyzet nem adódott a Barcelona előtt, viszont a pihenőt követően alaposan nekilátott a feladatainak a katalán együttes. Eto'o már a 2. percben célba vette a Madrid kapujának jobb sarkát, de a kapufáról kifelé pattant a labda. A 18. percben Ronaldinho gyorsan elvégzett szabadrúgása ment fél méterrel mellé, de a legnagyobb helyzetet Larsson hagyta ki a 21. percben: Ronaldinho a kezdőkörből indította a svédet, aki megpróbált kötényt lőni Casillasnak, de a kapus ezúttal kis szerencsével szögletre mentett. A Madrid ekkor már kiscsapatok módjára teljes együttesével védekezett, s csak elvétve akadt esemény Valdés kapuja előtt.

Rijkaard az emberelőny gólra váltásának érdekében Giulyt cserélte be Van Bommel helyett, s ezzel együtt Larsson került igazi középcsatár pozícióba, Eto'o a baloldalra, míg Ronaldinho picit visszavontabban irányító területre. A változtatások után már valóban egykapuzott a Barca, de a Real emberhátrányban nagyon jól védekezett, s gólhelyzetekig ritkán jutott el a hazai csapat. A túloldalon az egyetlen említése méltó esemény Ronaldo esése volt a Barca tizenhatosán belül, mikor Oleguer bár meglegyintette a brazil mezét, lerántásról nem volt szó, s a brazil kapott sárga lapot műesésért. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy később egy szögletet követően Larsson kapura tartó csúsztatott fejese Gravesen kezén pattant, s ezért nem ítélt büntetőt Cantalejo, de így is inkább a Barcelonát segítette ítéleteivel a játékvezető.

A félidő 30. percében Ronaldinho egy levágódó szabadrúgás után egyből célba vette a kapu jobb sarkát, de Casillas ezt is kiütötte, ahogy a 39. percben Deco távoli bombáját is. A meccslabda a 92. percben jött el a Barcelonának, mikor Belletti beadása után Larsson néhány méterről melléfejelt.

A Real tehát kihúzta 1-1-el, a Barcelona pedig elégedetlen lehet, mert hosszú ideig emberelőnyben játszva sem tudott gólt szerezni, ráadásul a támadójátékban a befejezések és a helyzetkialakítások is problémákba ütköztek. A csapatnak mindenképpen meg kellett volna nyernie a mérkőzést, ha tízszer annyit lő kapura, s körülbelül kétharmad-egyharmad arányban többet birtokolja a labdát, mint ellenfele. Talán érdekesebb, izgalmasabb lett volna a mérkőzés, ha Roberto Carlos pályán marad, s bár furcsán hangzik, úgy alighanem több gólt is szerzett volna a Barcelona a Real rendkívül hézagos védekezése miatt. A kiállítás után viszont a Madrid már támadásokat alig vezetett, s a teljes csapatos védekezése hatékonynak bizonyult az emberelőnyével tanácstalan Barca ellen.

A két csapat között így a különbség megmaradt 11 pont a tabellán, s ahogyan az prognosztizálható is volt, a Barcelona meg fogja nyerni a bajnokságot, a kérdés csupán az, hogy mikor.

FC Barcelona-Real Madrid: 1-1
Barcelona, Camp Nou
98.295 néző
Vezette:
Medina Cantalejo

FC Barcelona: Valdés; Oleguer, Puyol (Gabri, 89'), Motta (Belletti, 39'), Gio; Iniesta, Deco, Van Bommel (Giuly, 57'); Larsson, Ronaldinho és Eto'o.

Real Madrid: Casillas; Cicinho, Sergio Ramos, Raúl Bravo, Roberto Carlos, Guti (Pablo García, 90+2'), Baptista, Beckham, Zidane (Gravesen, 79'), Robinho (Mejía, 34') és Ronaldo.

Gólok: 1-0, 22': Ronaldinho, (büntetőből). 1-1, 37': Ronaldo.

Sárga lapok: Guti (21'), Van Bommel (34'), Van Bronckhorst (55'), Ronaldo (68'), Mejía (73'), Baptista (75'), Beckham (88') és Roberto Carlos (21', 25'),
Kiállítva: Roberto Carlos (25').

A mérkőzés legjobbja: Ronaldinho Gaúcho

Ronaldinho nem játszott úgy ahogy képes, de mivel senki nem tudott így sem fölékerekedni aktivitásban, támadásvezetésben, helyzetkialakításban, őt illeti a cím, még ha őt is ugyanúgy megilleti a kritika: nem sikerült gólt szerezni emberelőnyben.